Dąbrówka znów najlepsza

KISZEWO. W minioną sobotę na boisku w Kiszewie rozegrano finał II Turnieju Drużyn OSP. Pomysłodawcą i fundatorem pucharu jest Stanisław Kania, który był w sobotę w Kiszewie.

O trzecie miejsce zagrały drużyny z Bąblina i Nowołoskońca. Co ostatni wykazali hart ducha i pomimo miażdżącej przewagi piłkarzy z Bąblina grali do końca. Mecz skończył się miażdżącym wynikiem 10:0 dla Bąblina. Wynik ten ustalili: Jacek Piekarski – zdobywca 3 bramek, Boruszak Adrian, który zdobył aż 4 bramki i jego brat Paweł strzelec 2 bramek. Dziesiątą bramkę zdobyli jako samobójczą, dzięki Krzysztofowi Perlicjanowi z przeciwnej drużyny. Zupełnie inny przebieg miał mecz Dąbrówki Leśnej z Kiszewem.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana a piłkarze najwyraźniej czekali na błąd przeciwnika. Gdy już sądzono, że jak rok wcześniej wynik meczu ustanowią rzuty karne, w 7 minucie drugiej połowy Michał Niemiec wykorzystał celne podanie z prawego skrzydła i niskim strzałem ulokował piłkę w dolnej części bramki Dąbrówki Leśnej. Jeden zero, ogłosił komentujący mecze Tadeusz Ratajczak.

Od tej chwili mecz nabrał wyraźnie tempa. Gdy pod bramką Dąbrówki, co pewien czas tworzyła się niemal pewna sytuacja do zdobycia kolego punktu, Rafał Jurak uwijał się jak w ukropie broniąc bramki jak niepodległości.

Tymczasem na drugiej połowie boiska czekał na swoja szansę król strzelców poprzedniej edycji Rafał Jeneralczyk. Jego strategia była dość łatwa do przewidzenia. Prędzej lub później musiała się przecież stworzyć sytuacja do oddania przezeń dobrego strzału. Taka sytuacja powstała niemal w ostatniej minucie meczu. Gdy czujność obrony Kiszewa opadła Rafał tylko na to czekał. Strzelił i trafił. Sędzia ogłosił rzuty karne. Powtórzyła się sytuacja sprzed roku. Rzuty karne zdecydowały o ponownej wygranej Dąbrówki Leśnej.

Twórca turnieju Stanisław Kania nie próbował ukryć swego zadowolenia. Zadowolony z zawodów był też obserwujący rozgrywki Krzysztof Tomaszewski. – Koleżeńska atmosfera, dobra kondycja strażaków i doskonała współpraca wielu jednostek, to bardzo ważne w OSP. My możemy dodać, że nie słyszało się wulgaryzmów z boiska ni widowni. Miła i ciepła atmosfera podniosła rozgrywki do bardzo wysokiego poziomu kultury. Przygotowanie rozgrywek było dziełem wielu osób, choć lokomotywą organizacji był niewątpliwie prezes OSP Kiszewo Mirosław Magda.

Ostatecznie Puchar otrzymała Dąbrówka Leśna. Puchar z rąk Stanisława Kani odebrał kapitan Rafał Jeneralczyk w asyście syna Filipa. Gospodarze musieli zadowolić się drugim miejscem, trzecie przypadło w udziale Bąblinowi a czwarte zespołowi z Nowołoskońca. Adrian Boruszak otrzymał statuetkę najlepszego strzelca a Mateusz Żwawiak najlepszego bramkarza. Turniej był doskonała okazją do strażackiego pikniku, na którym bawiły się całe rodziny. Organizatorzy i uczestnicy dziękują za naszym pośrednictwem hojnym sponsorom: Państwu Danucie i Grzegorzowi Walkowiakom właścicielom firmy Walko, firmom Stal- Pol, Płyt-Pol, Piekarni państwa Nawrockich, Robertowi Brdąkale i Urzędowi Miejskiemu  co niniejszym czynimy.

Podobne artykuły