Święto działkowych plonów

ROGOŹNO. Zwykle w sierpniu dokonuje się gruntownego przeglądu i podsumowania pracy w rolnictwie i na ogródkach działkowych. Takiego podsumowania dokonano 6 sierpnia na Rodzinnych Ogrodach Działko-wych. Imprezę, w której zwykle uczestniczą całe rodziny, trochę ograniczył padający deszcz i zamiast w ogródku główne uroczystości odbyły się w Domu Działkowca. Tutaj też zorganizowano barwne stoiska wystawowe z tegorocznymi plonami. Działkowcy otrzymali za nie nagrody rzeczowe.

Srebrnymi i brązowymi medalami Zasłużony "Działkowiec" odznaczonych zostało dziesięć osób, które wyróżniają się osiągnięciami w wystroju i wzorowym utrzymaniu swojego skrawka ziemi a takie pracą społeczną na rzecz ogrodów. Podsumowaniem tego dnia była wspólna zabawa, w której prym wiodła Sylwia Band i jej muzycy.

Przy dobrze zaopatrzonym bufecie i wyśmienitej grochówce pana Wojtka, można się było pokrzepić i napić. Przemysławski Dzień Działkowca trwał do późnych godzin nocnych a i tak jego uczestnicy żałowali, że na następny czekać trzeba będzie cały, długi rok.

Podobne artykuły