Oficjalne wyniki matur w powiecie obornickim

POWIAT OBORNICKI. Obok publikujemy oficjalne wyniki egzaminu maturalnego w powiecie obornickim, które podała nam Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu. W tym numerze publikujemy wyniki zbiorcze całego powiatu – a więc łączne, średnie wyniki wszystkich uczniów, którzy zdawali maturę w którejś z pięciu szkół – Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach i Rogoźnie oraz Zespołach Szkół w Obornikach, Rogoźnie i Objezierzu.

Przypominamy, że na każdym przedmiocie maturalnym można było uzyskać 100 punktów. Uzyskanie 30 punktów gwarantowało zdanie egzaminu, przed amnestią ogłoszoną przez ministra Giertycha. Obok zakresu podstawowego z danego przedmiotu, uczeń mógł także zdawać tak zwany zakres rozszerzony, co jest uwzględnione w wynikach.

Obok średniej ze wszystkich szkół powiatu obornickiego, podajemy średnią, jaką uzyskali uczniowie z całego województwa wielkopolskiego. Pozwala się to zorientować, jak na takim tle wypadają uczniowie oborniccy. Tylko z 5 przedmiotów statystyczny uczeń naszego powiatu uzyskał wynik lepszy, niż statystyczny uczeń województwa. Dodajmy jednak, że większość przedmiotów lokuje się powyżej 90% średniej wojewódzkiej, więc generalnie uczniowie z powiatu obornickiego zdawali tylko na nieco obniżonym poziomie, niż uczniowie z całej Wielkopolski.

 

Najwięcej punktów uczniowie zdobyli z:

1. francuski

2. chemia

3. matematyka

4. angielski

5. wos

 

Powyżej średniej wojewódzkiej uczniowie zdawali z:

1. francuski

2. wos rozszerzony

3. polski rozszerzony

4. wos podstawowy

5. historia rozszerzona

 

Najmniej punktów uczniowie zdobyli z:

1. informatyka

2. historia sztuki

3. rosyjski

3. fizyka rozszerzona

4. chemia rozszerzona

5. biologia rozszerzona

Podobne artykuły