Koncert w Wargowie

WARGOWO. 16-latek Johannes Hinze jest uczniem Lessing-Gimnazjum w Brunszwiku. Od trzech lat spędza swoje wakacje letnie i zimowe w w Kowalewku koło Objezierza. Ma tu już wielu przyjaciół. Wśród nich jest Szymon  Solarski, absolwent Gimnazjum w Objezierzu.

Gdy gościł u Johannesa skomponował piosenkę o polskich dziewczynach. Jej pierwsze wykonanie miało miejsce na dworcu kolejowym w Braunschweig podczas podróży  powrotnej z Gelsenkirchen  grupy młodzieży z Klubu Europejskiego. Gdy Johannes odwiedził Kowalewko, skorzystałl z propozycji Adama Malińskiego, by dać wspólnie z Szymonem koncert w Wiejskim Domu Kultury w Wargowie.

11 sierpnia zaśpiewał tam dla dzieci i młodzieży uczestniczących w zielonych półkoloniach. Śpiewał po niemiecku, angielsku a na zakończenie wykonał  wspólnie z Szymonem piosenkę "Polskie dziewczyny". Gospodarne panie z Wargowa zadbały  o poczęstunek, serwując  znakomite ciasta własnego wypieku, podobnie jak podczas wiosennego koncertu chóru Kiliano z Clenze. Wśród gości  Wargowie był też przedstawiciel Towarzystwa Niemiecko-Polskiego z Hanoweru, Jochen Krehnke, który wspólnie z sołtys Ireną Magdziarek i  panią Aleksandrą Stanek podjął się przygotowania w następnych latach  międzynarodowego obozu szachowego. Takiej inicjatywie można tylko przyklasnąć.

Podobne artykuły