Graniczna już utwardzona

OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace nad modernizacją ulicy Granicznej. Stała się ona teraz wygodnym połączeniem ulic Objezierskiej z Armii Poznań. Prócz ulicy powstał też chodnik, który ułożyli własnym sumptem sami mieszkańcy tej ulicy.

Utwardzona trwałym pozbrukiem będzie dodatkowo ozdobiona zielenią. Zadbają o nią sami mieszkańcy. Obecna na symbolicznym otwarciu pani Teresa Larowska osobiście zobowiązała się posadzić iglaki i zająć się ich pielęgnacją. Ulica Graniczna stała się jednak powodem do niepokoju mieszkańców dwóch posesji. Liczyli, że i koło ich domów będzie nowy pozbruk, jednak 150 tysięcy złotych zaplanowanych w budżecie na remont tej ulicy, na to nie wystarczyło.

Pierwotne założenia przebiegu remontu uległy modyfikacji i ulica „skręciła” ku Armii Poznań. Powstała w ten sposób logiczna sieć dróg, ale pozostał też maleńki nieutwardzony zaułek. Prędzej czy później do niego wrócimy, zapewnił nas nadzorujący prace burmistrz Bukowski. Dodał – mamy niestety wiele zapóźnień i niewiele pieniędzy. Musimy tak planować, by z utwardzonych dróg korzystała jak największa liczba kierowców.

Wykonana przez firmę pana Stachowiaka modernizacja nie jest ostatnią w tym roku w Obornikach. Już niedługo będzie utwardzał kolejną ulicą.

Podobne artykuły