Piłkarki ręczne Gimnazjum nr 1 Oborniki obroniły tytuł Mistrzyń Wielkopolski

OBORNIKI. Szczypiornistki Gimnazjum nr 1 nie zawiodły oczekiwań swoich trenerów, rodziców oraz wszystkich sympatyków obornickiej piłki ręcznej i pewnie obroniły tytuł Mistrzyń Wielkopolski Decydujący o końcowym podziale medali turniej odbył się 12 maja w obornickiej hali OCS.

W zawodach uczestniczyły cztery najlepsze zespoły, które wcześniej przebrnęły przez eliminacje rejonowe i półfinały wojewódzkie. W meczach o awans do ścisłego finału G1 Oborniki pokonało G7 Leszno 15:12 a G Buk wygrało z G2 Kępno 26:7.

Potyczka o brązowe medale pomiędzy Lesznem i Kępnem zakończyła się sukcesem tych pierwszych 17:8. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie na szczycie z udziałem naszych dziewczyn i ekipy z Buku, która na początku uzyskała 3 bramkową przewagę, ale te straty oborniczanki szybko odrobiły i na przerwę schodziły prowadząc 10:9. W drugiej odsłonie wynik utrzymywał się na pograniczu remisu, jednak ostatnie pięć minut to już zdecydowany prymat gospodyń i przekonywujące zwycięstwo 19:14.

W barwach G 1 Oborniki zagrały; Kinga Olenderek, Justyna Narożna, Patrycja Trzybińska, Weronika Przesławska, Marta Piętowska, Marta Janus, Marika Kaiser, Dominika Rzeska, Ewelina Gradowska, Marcelina Dobra, Natalia Kijek, Joanna Olenderek, Olga Chmielewska i Daria Stachelek. Niepodważalną MATKĄ tego sukcesu jest trenerka Katarzyna Przybysz, która nie szczędzi czasu i osobistego zaangażowania w prowadzenie zajęć z uczennicami oraz doskonalenie umiejętności swoich podopiecznych w UKS Jedynka wespół z Tomaszem Konitzem.