Pijani na drogach powiatu

GRUDNA, OWCZE GŁOWY, ROGOŹNO. Bilans zdarzeń drogowych minionego tygodnia obfituje znów niestety w sytuacje spowodowane przez pijanych kierowców.

W sobotę 6 maja około godziny 23 pijany motorowerzysta zderzył się z samochodem. Nie tylko on był pijany, ale i jego pasażerka.

Do wypadku doszło w miejscowości Grudna w gminie Ryczywół. 49-letni mieszkaniec gminy Ryczywół będąc w stanie nietrzeźwości wiózł podpitą jejmość. Nagle oboje zjechali swym motorowerem marki Simson na lewy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z VW Polo. W wyniku zderzenia motorowerzysta i jego pasażerka doznali złamania kości podudzia lewego. Oboje trafili do szpitala, gdzie będą leczyć skutki jazdy na dwóch gazach.

Tego samego dnia, tyle że w Owczych Głowach, 36-letni mieszkaniec tej miejscowości kierował „po pijaku” rowerem. Został zatrzymany w porę i do żadnego wypadku nie doszło. Tu warto dodać, że wspomniany rowerzysta był już karany za jazdę po pijanemu. Karę otrzymał w zawieszeniu, a skutkiem niezastosowania się do wyroku Sądu Rejonowego w Obornikach poniesie konsekwencje recydywy.

W czwartek 11 maja około godziny 17:25, jadący samochodem marki Renault Trafic ulicą Wielką Poznańską 26-letni mieszkaniec Piły z nieustalonych przyczyn uderzył w tył samochodu Fiat 126p, który stał prawidłowo zaparkowany na jezdni. Przyczyny można się jednak domyślać, bowiem już jest wiadomo, że kierujący znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, co mogło spowolnić jego reakcje. Skutkiem uderzenia maluch wpadł na słup oświetleniowy. Pasażer samochodu Renault odniósł ogólne obrażenia i został odwieziony do szpitala. Pijany kierowca miał więcej szczęścia, choć nie wyszedł bez szwanku. Na miejscu natomiast stracił prawo jazdy. Chciałoby się dodać – szkoda, że nie dożywotnio.

Podobne artykuły