Nowoczesna, aby przyjąć wszystkie dzieci

RYCZYWÓŁ. Kolejny element segmentu Gimnazjum w Ryczywole zostanie oddany do użytkowania jeszcze w maju tego roku. Będzie przeznaczony na potrzeby miejscowej Szkoły Podstawowej. Zbliża się w ten sposób, coraz bardziej moment, kiedy to cała nauka skupi się w jednym, nowoczesnym obiekcie.

W połowie maja szkoła otrzyma do własnej dyspozycji kolejne sale dydaktyczne oraz sanitariaty na miarę XXI wieku. Prace są realizowane w dobrym tempie przez obornicką firmę Beger, znaną z wysokiej jakości i terminowości.

Uczniowie kolejnych klas uczyć się będą od 1 września w pięciu nowych salach. Statystycznie w nowym obiekcie szkolnym będzie pobierać w przyszłym roku szkolnym nauki ponad 60 % ogółu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Z czasem przejdą tam prawdopodobnie wszystkie dzieci, a stary budynek zostanie przeznaczony na nie mniej ważne cele, o czym piszemy w innym miejscu.

Władze gminne Ryczywołu z niecierpliwością czekają na kolejną transzę środków finansowych z kontraktu wojewódzkiego. Te pieniądze mają być przeznaczone na zabudowę piętra. Wójt Jerzy Gacek zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu na dokończenie pozostałych prac, by nie czekając na kolejne rozdziały pieniędzy ze środków wojewódzkich, dokończyć jak najprędzej budowę szkoły wraz z jej pełną infrastrukturą. Przy zadłużeniu gminy sięgającym około 5% jej budżetu, spłata kredytu będzie wysiłkiem niewspółmiernie małym w stosunku do osiągniętych korzyści – zwierzył się wójt w rozmowie z nami.

Trudno nie przyznać mu racji, gdy faktycznie tak niewiele zostało do zrobienia, by obiekt był gotów w całości. Skupienie niemal całej oświaty w jednym punkcie da wymierne oszczędności, które w znacznej mierze mogą pokryć koszty kredytu. Można więc wróżyć, że za niedługi czas Ryczywół święcić będzie zakończenie budowy zespołu szkół.

Podobne artykuły