Która droga ważniejsza

KAZIOPOLE, PARKOWO. Gdy rozniosło się wśród radnych i sołtysów, że władze powiatu postanowiły przeznaczyć nieco grosza na remont drogi w Kaziopolu, sołtys Parkowa wyraził głośny protest.

Pan Józef Szmania uważa, że starosta winien raczej naprawić drogę powiatową wiodącą przez jego wieś, bo jest bardziej ruchliwa.

Skrytykował też osobę wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Edmunda Mielke, iż mu koszula ciału bliższa, bo remontowana będzie droga we wsi radnego powiatowego.

Tu pan Józef ma na pewno rację, bowiem gołym okiem widać, że pan Edmund stara się ze wszystkich sił, by zadbać o interesy swych wyborców. Trudno mu jednak z tego powodu czynić zarzuty, bo to jego święty obowiązek. Radnego Mielke warto by pochwalić, że z takim uporem zabiega o drogę dla swojej wsi.

A tak na serio, nie ma jednoznacznej oceny, która z dróg ważniejsza. Dla mieszkańców Kaziopolu ich droga a Parkowa ich. Szkoda, że tak mało pieniędzy starostwo przeznacza na remonty dróg, bowiem wedle zasady – krótkiej kołderki – zawsze zostaje ktoś pokrzywdzony.

Podobne artykuły