W Połajewie

POŁAJEWO. Obchodzone tradycyjnie w Połajewie Święto Konstytucji 3 maja rozpoczęła uroczysta msza św. w parku. Zgromadzeni pod gołym niebem wierni mogli wysłuchać homilii ks. Maksymiliana Kamzy, proboszcza sąsiedniej parafii, w której obok bolączek współczesności, duchowny wspomniał o służbie stażaków, albowiem to właśnie oni zapewnili uroczystą oprawę Eucharystii.

Jak co roku, właśnie w związku ze świętem patrona straży pożarnej, św. Floriana obchody 3 maja są w Połajewie związane ze szczególnym uwzględnieniem strażaków. W tym dniu otrzymali oni listy gratulacyjne i pochwały podpisane przez starostę powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, komendanta powiatowego straży i wójta gminy.

W części artystycznej na scenie amfiteatru prezentowali się miejscowi wykonawcy: Towarzystwo śpiewu im. św. Cecylii, grupa teatralna Zgrzyt, orkiestra dęta, dzieci z przedszkola w Połajewie oraz szkół podstawowych z Połajewa i Boruszyna. Można było wysłuchać standardów muzyki jazzowej granych na saksofonie przez Tomka Mikołajczaka, piosenek w interpretacji duetu Loretta Kazrath i Agnieszka Szymańska, jak również obejrzeć taniec współczesny w wykonaniu debiutującej grupy tanecznej Płomyki. 

Równolegle do występów w amfiteatrze na stadionie obok rozgrywane były mecze lokalnych drużyn, co było ciekawą alternatywą zwłaszcza dla męskiej części mieszkańców gminy przybyłych na majowe święto. Obchody rocznicy uchwalenia konstytucji zakończyła zabawa taneczna, która z racji pogody i gorących rytmów trwała do późnych godzin nocnych.

Podobne artykuły