Trzy zwycięstwa Sparty w długi weekend majowy

POWIAT OBORNICKI. Bardzo pracowity dla piłkarzy IV ligi i A klasy był okres długiego weekendu majowego. Zawodnicy w przeciągu 8 dni trzykrotnie wybiegali na boiska  by walczyć o punkty.

Najkorzystniej zaprezentowała się Sparta Oborniki wygrywając wszystkie mecze kolejno z Huraganem Pobiedziska 2:0, Polonią Nowy Tomyśl 1:0 i Polonią Chodzież 2:0.

Wełna Rogoźno potrafiła  zremisować z wiceliderem 1998 Dopiewo 1:1, jednak dwa następne spotkania przegrała wynikiem 0:1 z Sokołem Rakoniewice i Lubońskim KS.

Rożnovia najpierw nie wykorzystała swojej szansy przybliżającej ją do okręgówki przegrywając w Modrzu 2:4. Następnie pokonała Kłos Gałowo 4:3 i ciągle się liczy w stawce pretendentów do awansu.

Z dużymi kłopotami kadrowymi boryka się Orkan Objezierze. Kilku czołowych piłkarzy jest kontuzjowanych a ich młodsi dublerzy nie potrafą jeszcze nawiązać równorzędnej walki z A klasowymi rywalami. Orkan przegrał ze Spójnia Strykowo 0:3 i Orłem Granowo 1:2.

W B klasie miłą niespodziankę sprawiła Tęcza Lulin pokonując na wyjeździe rezerwy Sparty Szamotuły 3:2. Natomiast Warta Ocieszyn straciła kolejne punkty w Suchym Lesie ulegając tamtejszym Sucharom 0:3.

W ostatnią niedzielę Rożnovia wygrała z TS Skórzewo 3:0 a Orkan Objezierze poległ w Modrzu 1:6.

Podobne artykuły