Strzelali i rzucali

OBORNIKI. Niektóre panie zwykły mawiać, że mężczyźni są jak duzi chłopcy i nigdy nie wyrastają ze swoich zabaw. Nawet, jeżeli mają i źdźbło racji, to żołnierskie zabawy cieszą się tak długą tradycją, jak konstytucja.

Właśnie 3 maja odbył się, dla uczczenia tego szczególnego dnia – Święta Konstytucji, siódmy turniej strzelecki Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju. Wystąpiło w nim 69 zawodników z 23 drużyn. Rezerwiści strzelali z pistoletów i karabinów. Od turniej celności w strzelaniu z kałasznikowa poprzez szybkie strzelanie z broni krótkiej w konkurencji kombat aż do pojedynku strzeleckiego z broni sportowej. Były też zawody w rzucie granatem, a dokładniej jego atrapą.

Wśród zawodników najlepszą i najcelniejszą okazała się grupa z Turka. Drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi OPAT Oborniki a trzecie straży leśnej z Turka. Te najlepsze drużyny pokonały kolejno – LOT Bolechowo, STN Raider Poznań, LOK Granat Bolechowo 2 i wiele innych. W ocenie indywidualnej, laur za pierwsze miejsce i puchar burmistrza Anny Rydzewskiej otrzymał Krzysztof Zając z KŻR Turek.

Sędziowie w osobach Andrzeja Buczkowskiego, Roberta Mułka i Sylwestra Karwackiego ocenili poziom zawodów jako bardzo wysoki. Pomijając sam efekt wyczynu, było to sprostanie na świeżym powietrzu w grupie osób lubiących spędzać czas w swym gronie. Razem też zasiedli do grochówki prosto z żołnierskiego kotła.

Podobne artykuły