Motocross w Obornikach pod dyktando zawodników Motoklubu Oborniki

OBORNIKI.. 3 maja na obornickim torze motocrossowym odbyła się I Runda Motocrossowych Mistrzostw Okręgu motocykli i quadów. Wspaniała pogoda oraz duża przerwa między zawodami tego rodzaju spowodowały że na zawody przybyła rekordowa ilość kibiców.

Gorzej było z frekwencją zawodników, ale tego dnia w kraju odbywało się jeszcze trzy takie imprezy. Jednak zawodnicy którzy przybyli prezentowali wysoki poziom i do tego tor motocrossowy po przebudowie tworzyło wspaniałe widowisko. Obornicki tor zmodernizowany jest w tej chwili jednym z najciekawszych torów motocrossowych w kraju i nie tylko. Przepiękne loty motocyklistów na nowo wyprofilowanych skokach oraz jego specyfika stadionowa tworzy wspaniałe rzadko spotykane widowisku.

Podczas tych zawodów bardzo wysoki poziom wręcz w niektórych momentach zapierający dech tworzyło dwóch reprezentantów kraju, uczestników mistrzostw świat enduro braci Mateusz i Łukasz Bębenik  w walce o zwycięstwo z naszymi zawodnikami Bartkiem Szafranem i Maćkiem Dróbką. Niestety w końcówce pierwszego biegu Bartkowi zdefektował motocykl i wyeliminował go z dalszej jazdy, natomiast Maciek wygrał ten bieg w pięknym stylu przed wspomnianymi kadrowiczami. Drugi bieg Maciek spóźnił trochę start i to się zemściło. Maciek dojechał do mety jako drugi i takie miejsce zajął w końcowej klasyfikacji. Klasa weteran należała do zawodników Unii Poznań którą wygrał Marcin Rzętkowski przed Krzysztofem Marchewką. Piękne widowisko stworzyli zawodnicy klasy senior gdzie trzech zawodników Motoklubu Darek Majchrzak, Szymon Przymusiński i Jacek Grabowski z Rogoźna byli bezkonkurencyjni.

Podobnie było w wyścigu quadów w którym wystartowali wszyscy zawodnicy Motoklubu, którzy aktualnie stanowią ścisłą czołówkę Kraju. Bezkonkurencyjny tego dnia był Tomek Przybylski wygrywając te zawody a zaraz zanim również w pięknym stylu był Filip Lubka a Jacek Stelmaszyk zajął egzeqvo z Tomkiem Kasprzakiem z ATV Polska trzecie miejsce. W klasie junior bezkonkurencyjny był Michał Byczyński a Dawid Zaręba trzeci, obaj z Motoklubu. Dużo emocji wzbudzali zawodnicy klasy młodzik w wieku 8 – 12 lat. Tu poza zasięgiem był doświadczony już zawodnik Motoklubu, ubiegłoroczny v-ce mistrz Polski w kl. 65ccm Piotr Dereń, na drugim miejscu robiący ostatnio duże postępy oborniczanin Miłosz Kozica.

Natomiast bardzo podziwiany i gorąco dopingowany przez kibiców był nasz 10 latek Piotrek Kowalczyk który dopiero od dwóch tygodni regularnie trenuje i doskonale sobie radził w bardzo trudnych warunkach jakie były tego dnia na torze zajmując trzecie miejsce.

Następne zawody jakie odbędą się na Obornickim torze odbędą się 24 czerwca.

Podobne artykuły