3 maj w Obornikach

OBORNIKI. Tegoroczne obchody święta trzeciomajowego niewiele różniły się od poprzednich. Podczas uroczystości przed obeliskiem w parku 3 maja zebrali się mieszkańcy Obornik i dostojni goście. Burmistrz Anna Rydzewska pozdrowiła poszczególne delegację a wśród nich seniorów ze sztandarem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z koła w Obornikach, delegację ze starostwa, dyrektorów i prezesów gminnych jednostek organizacyjnych oraz przedstawicieli obornickich instytucji, przybyłego na uroczystość posła na Sejm RP Stanisława Kalembę, poczty sztandarowe a najserdeczniej mieszkańców Ziemi Obornickiej.

Dzień 3 Maja ma szczególną wymowę i przypomina nam o znaczeniu wolności, demokracji i niepodległości, bo przecież niepodległość to wolność dokonywania wyborów. To codzienna odpowiedzialność przejęta po przodkach. To mądrość i odwaga kształtowania przyszłości dla siebie, dla najbliższych i dla swojej Ojczyzny – przypomniała Anna Rydzewska. Kończąc swe wystąpienie dodała: niech dzisiejszy dzień będzie dniem nadziei i dumy z naszej demokracji. Z okazji Święta 3 Maja pragnę życzyć mieszkańcom gminy wytrwałości i spełnienia marzeń. Przed głazem obelisku złożono kwiaty.

Po przejściu na uroczystą Mszę w intencji Ojczyzny poczet ruszył do kościoła farnego. Po zakończeniu Mszy gospodarze i goście obchodów udali się na rynek by obejrzeć tradycyjny bieg uliczny z okazji święta 3 maja.

Podobne artykuły