Z pozycji rowerowego siodełka

GMINA POŁAJEWO. W minioną sobotę Gminny Ośrodek Kultury w Połajewie zorganizował I rodzinny rajd rowerowy. Wyjazd zaplanowano we współpracy z Rowerową Sekcją Turystyczną działającą od blisko ośmiu lat w Czarnkowie.

Już od jakiegoś czasu jedną sobotę w miesiącu chętne rodziny z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego poświęcają na poznawanie najbliższej okolicy z pozycji siodełka rowerowego. Połajewski rajd w ramach czarnkowskich „Sobót na dwóch kółkach” był pierwszym, ale jak zapewniają organizatorzy i zadowoleni uczestnicy na pewno nie ostatnim. Mimo padającego deszczu i niskiej temperatury grupa ponad 30 ochotników w różnym wieku wyruszyła już o godzinie 8:30 spod budynku GOK-u. Trasa rajdu prowadziła z Połajewa do pobliskiego Boruszyna, skąd uczestnicy eskapady wraz z prowadzącymi grupę opiekunami: Karolem Szkolikiem i Waldemarem Kopaniarzem udali się do Stobnicy. Tam grupa rowerowiczów (od słowa spacerowicz) miała okazję zwiedzić rezerwat wilków.

Ze Stobnicy pojechali do Boruszyna, tym razem, by wspólnie z przybyłą tam grupą z Czarnkowa posilić się na przygotowanym w sali wiejskiej poczęstunku. Podczas biesiady odbyło się losowanie nagród i każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy drobiazg oraz rajdowy znaczek. Na spotkaniu obecny był również wicestarosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Bogdan Tomaszewski, który przyjechał… oczywiście na rowerze i przywiózł ze sobą trzy wartościowe nagrody – liczniki rowerowe. Po posiłku grupy czarnkowska i połajewska ruszyły każda w swoją drogę.

Ok. 15.00 było już po rajdzie, a zadowoleni, chociaż zmoknięci uczestnicy, zapowiedzieli swoją obecność na kolejnym etapie kolejnego rodzinnego rajdu rowerowego, który odbędzie się już 13 maja.

Podobne artykuły