Niepełnosprawni na scenie

OBORNIKI. Piąty, jubileuszowy koncert zespołu „Tacy sami”, prowadzonego przez Lecha Farona przy Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży  Niepełnosprawnej „Przyjaciel” w Obornikach przeszedł już do historii.  Impreza tradycyjnie odbyła się sali koncertowej Obornickiego Ośrodka Kultury.

Podczas koncertu na scenie wystąpili młodzi wokaliści, którzy zdobyli już laury i wyróżnienia między innymi podczas festiwalu piosenki dziecięcej w Koninie. Mowa tu o Jagodzie Borowiak i Łukaszu Ból. Ponadto podczas koncertu usłyszeliśmy też: Małgosię Borowiak, Paulinę Olejniczak, Anię Obrorzko, Kasię Margas, Martę Bielawiak, Huberta Kuklewskiego, Bartka Ból. Wśród licznie zgromadzonej i świetnie bawiącej się na koncercie publiczności obecni byli również burmistrz Anna Rydzewska, Bogdan Bukowski, a także poseł na sejm RP Stanisław Kalemba.

W czasie koncertu sprzedawano prace plastyczne i różnego typu ozdoby wykonane przez członków Stowarzyszenia Przyjaciel. Łącznie podczas V jubileuszowego koncertu pod hasłem „Nasze śpiewanie nasza radość” zebrano 4, 5 tysiąca złotych. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na turnusy rehabilitacyjne i imprezy okolicznościowe organizowane dla członków oraz podopiecznych Stowarzyszenia „Przyjaciel”.

Podobne artykuły