Awanturnicy już za kratami

OBORNIKI. W minionym tygodniu pisaliśmy o bójce i strzelaninie na obornickim rynku. Jej skutkiem jeden z interweniujących policjantów doznał uszczerbku zdrowia.

Przypomnimy, że „zadyma” zaczęła się na osiedlu. Gdy dwuosobowy patrol policji nie mógł skutecznie interweniować, wezwano grupę prewencyjną. Agresja napastników była znaczna. Grupa mężczyzn przeniosła się na rynek pewna bezkarności. Tam nadal trwała „zadyma” i dopiero grupa interwencyjna zdołała ją spacyfikować. Bardzo szybko podjęła kroki Prokuratura Rejonowa.

Jeszcze 23 kwietnia przesłuchano awanturników. Piotr W. otrzymał dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju zagwarantowany odebraniem mu paszportu. Rafał T., Krzysztof K. i Łukasz W. zostali osadzeni w areszcie na okres jednego miesiąca.

Policja stara się zatrzymać również ostatniego z awanturników Rafała P. Jeżeli nie uda się doprowadzić go do prokuratury w przeciągu najbliższych 14 dni, to zostanie rozesłany za nim list gończy. Tak zakończyła się na razie rozróba „mocnych” oborniczan.

Należy się pochwała zdecydowanej akcji policyjnej i stanowczej postawie Prokuratury, by nie dopuścić do łamania ładu i porządku, na które społeczeństwo przecież bardzo liczy.

Podobne artykuły