Jubileusz Chłopców z tamtych lat

RYCZYWÓŁ. W piątkowy wieczór w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole zebrali się na jubileuszowym spotkaniu sympatycy i członkowie kapeli folklorystyczno-ludowej „Chłopcy z tamtych lat”. Pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz bukiet czerwonych róż obecnym i dawnym członkom kapeli przekazali przedstawiciele gminy Ryczywół w osobach: Jerzego Gacaka, Jana Molskiego oraz Macieja Łowickiego. Lider kapeli Andrzej Koczorowski odebrał życzenia i upominki od koleżanek po fachu – zespołu „Ryczywolanki” oraz od Janiny Osuch, prezesa Koła Seniorów w Ryczywole.

W skład istniejącej już od dziesięciu lat kapeli „Chłopcy z tamtych lat” wchodzą muzycy: Andrzej Koczorowski, Tomasz Mikołajczak, Zenon Mikołajczak, Józef Ślipek, Bogdan Zimny, Stanisław Olczak, Czesław Naleziński. Przez lata funkcjonowania kapeli w jej składzie grali również: Bernard Mazurek, Adam Bieranowski, Wiesław Czarnecki, Witold Zieliński, Zbigniew Mikołajczak i Zygmunt Mikołajczak.

Od strony artystycznej rozrywkę i muzyczny akompaniament podczas jubileuszowego spotkania zapewnił Witold Zielińśki – dyrektor GOK, który grał na akordeonie oraz śpiewający zespół „Ryczywolanki”.

Podobne artykuły