Złota Olga i jej koledzy

KROTOSZYN. 29 października odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w karate WKF w Krotoszynie. Występujący w barwach Obornickiego Klubu Karate zawodnicy zdobyli kolejne medale.

Walcząc w gronie około 300 karateków Olga Chmielewska zdobyła dwa złote medale. Tu warto wspomnieć, że Ola jest obecnie najlepszą zawodniczką klubu. Słowo obecnie pojawiło się tu nie bez kozery, bowiem na firmamencie gwiazd tego sportu pojawiła się już groźna konkurentka. Siedmioletnia Adriana Zwolińska trenuje dopiero od roku a ma na koncie już pierwsze zwycięstwa. W ubiegłym roku zdobyła dwa złote medale a na wspominanych zawodach była druga w kata, co przy jej młodym wieku jest ewenementem na skalę kraju.

Doskonale na zawodach w Krotoszynie wypadła także siostra Olgi Sara. Zdobyła dwukrotnie trzecie miejsce w kata i kumite. Nie gorzej spisali się również zawodnicy Obornickiego Klubu karate. Mateusz Grządzielewski był trzeci w kata, Jurek Grześkowiak był drugi w kumite, jego o dwa lata młodszy brat Paweł zdobył w kumite srebrny medal.

Jeżeli piszemy o sukcesach nie możemy pominąć ich twórcy. Paweł Nochowicz od niedawna trenujący młodzież ma już całkiem pokaźny dorobek. Sam będąc doskonałym zawodnikiem, okazał się równie dobrym trenerem.

Podobne artykuły