XVII Sztafeta Niepodległości

OBORNIKI. Już po raz siedemnasty na obornickim rynku, jak zawsze 11 listopada dla uczczenia Święta Niepodległości Szkolny Związek Sportowy oraz Obornickie Centrum Sportu zorganizowały Sztafetowe Biegi Uliczne z udziałem 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody sprawnie poprowadził Tadeusz Ratajczak, który powitał wszystkich startujących wraz z opiekunami oraz licznie zgromadzoną społeczność obornicką a także lokalne władze – starostów A.Żuromskiego i K.Zielińskiego, burmistrzów A.Rydzewską, H.Łukaszewskiego i B.Bukowskiego oraz przewodniczących rad A.Okpisza i R.Ciszaka. Po złożeniu przez starostę wiązanki kwiatów pod pomnikiem Naszego Papieża Jana Pawła II i zapaleniu zniczy przy tablicy pamiątkowej Powstańców Wielkopolskich oraz krótkim koncercie Obornickiej Orkiestry Dętej rozpoczęła się rywalizacja sportowa.

W każdym zespole startowało sześciu biegaczy (trzy dziewczyny i trzech chłopców) z różnych roczników. W kategorii szkół podstawowych najlepszą okazała się SP 3 Oborniki w składzie: Katarzyna Lach, Jonasz Ratajczak, Marta Matela, Daniel Ko-nieczny, Milena Polcyn i Przemysław Budyła (opie-kunowie H.Arciszewska, D.Drewicz i W.Konitz). Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się SP 2 Oborniki i SP Chrustowo.

Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjne było G 1 Oborniki prowadzone przez Jacka Okpisza, Rafała Ratajskiego i Katarzynę Przybysz w składzie Joanna Olenderek, Kamil Ciesielski, Olga Chmielewska, Hubert Stefański, Kinga Olenderek i Paweł Stachowiak. W czołowej trójce znalazły się też G Objezierze i G 2 Oborniki.

Wszystkie szkoły za udział w tej imprezie zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami z podpisem Starosty i Pani Burmistrz, zaś najlepsze ekipy dodatkowo uhonorowano medalami ufundowanymi przez Urząd Miejski.

Podobne artykuły