Skuteczne skrzydełka Sparty

OBORNIKI. Już dawno nie widzieliśmy tak dobrze grających naszych skrzydłowych. Zarówno Mieszko Kaczor (lewa strona), jak i Łukasz Cieśla (prawa strona) imponowali walecznością i co najważniejsze skutecznością. Dokładając do tego stałą markową dyspozycję Tomka Witaszaka, pewne interwencje Łukasza Romatowskiego i dzielnie poczynającego sobie na rozegraniu Michała Pietrzaka wynik meczu o Mistrzostwo I ligi pomiędzy Spartą Oborniki i AZS AWF-em Warszawa mógł być tylko jeden – zwycięstwo!

Tak też się stało, ale do 35 minuty goście stawiali twardy opór nie pozwalając oborniczanom na uzyskanie zdecydowanej przewagi. Nastąpiło to dopiero w ostatnim kwadransie gry; w 46 minucie Sparta prowadziła już 26:20 i do końca zachowała bezpieczny dystans, wygrywając ostatecznie 32:27. W końcówce spotkania wielką szansę na zdobycie swojej pierwszej ligowej bramki miał junior Filip Konitz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę w gronie dorosłych szczypiornistów. Tym razem zabrakło szczęścia.

Sparta: Filip Tarko, Marek Suszka 3, Arkadiusz Hildebrandt, Tomasz Witaszak 7, Maciej Skierś 1, Mieszko Kaczor 7, Mariusz Gujski 3, Łukasz Cieśla 6, Waldemar Smolarek 1, Łukasz Romatowski, Piotr Więcław, Michał Pietrzak 4, Filip Konitz, Leszek Mikołajczak.

Podobne artykuły