Powiatowy Festiwal Fizyki

ROGOŹNO. Z okazji Światowego Roku Fizyki, czwartego listopada Zespół Szkół im H.Cegielskiego był gospodarzem Wielkiego Festiwalu Nauk Przyrodniczych. Wśród zaproszonych licznie gości znaleźli się uznani luminarze nauk przyrodniczych zajmujący się na co dzień niewyobrażalnie wielkim kosmosem lub niewyobrażalnie małym światem poszczególnych atomów. W gościnnych murach szkoły odbyły się interesujące pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych. Uczniowie kółka teatralnego przy Gimnazjum nr 2 przygotowali spektakl pod tytułem „Wielki Wybuch”.

Samo otwarcie festiwalu w RCK było prawdziwym wydarzeniem, nie tylko dlatego, że wstęgę przecięła przybyła ze stolicy prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior ale również dlatego, iż fanfary triumfalne „zagrał” na rurze z podgrzanym powietrzem osobiście doradca metodyczny i radny w jednej osobie Kazimierz Paprzycki.

Jedynie szczupłość miejsca nie pozwala nam opisać wszystkich doświadczeń i wystąpień a były nadzwyczaj ciekawe i wiele wniosły. Panie Lidia Endler i Justyna Bartol-Baszczyńska wraz z osobami ich wspierającymi wykonały ogromną pracę, ale jej efekty wypadły imponująco. Uczniowie przygotowali tak ciekawe prace, że jedna ze ścian szkoły została nimi udekorowana, pomimo konieczności wywiercenie w niej wielu dziur, a najlepszych uczniów wyróżniono.

Podobne artykuły