Parkometry na rynku

OBORNIKI. Rozważamy zainstalowanie na rynku parkometrów – oświadczył wiceburmistrz Bogdan Bukowski. Jego zdaniem rozwiązałoby to problem braku wolnych miejsc na rynku dla kierowców, którzy muszą się tam zatrzymać, by załatwić konkretną sprawę.

Według słów Bukowskiego, tablica ograniczająca postój nie robi wrażenia na parkujących tam przez wiele godzin. Jak dodał stoi tam nieraz osiem – dziewięć samochodów pracowników Urzędu Skarbowego, skutecznie blokując niemal cały parking przeznaczony dla potrzebujących coś na rynku załatwić.

Możliwość ustawienia w najbardziej newralgicznych miejscach parkometrów rozważano już wcześniej, ale kosztowne oferty zatrzymały sprawę w miejscu na dłuższy czas. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, niedawno pojawiła się jednak firma oferująca na tyle atrakcyjne warunki finansowe, że postanowiono jej ofertę głęboko przeanalizować.

Jeżeli władze Obornik ofertę przyjmą, na rynku nie będzie się już opłacało wielogodzinne parkowanie, za to zawsze będzie można liczyć na wolne miejsce parkingowe. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że ci oszczędniejsi zaczną ustawiać swe auta w miejscach zupełnie do tego nieprzeznaczonych, a to stworzyłoby niepotrzebny bałagan.

Podobne artykuły