Czwartoligowe derby dla Sparty

ROGOŹNO. Tym razem przebieg derbowego meczu o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Wełną i Spartą nie wywołał wielkich emocji. Zdecydowana przewaga oborniczan prowadzonych przez Tadeusza Łuczaka i Mariusza Drewicza była widoczna przez pełne 90 minut.

Sparta pierwszego gola zdobyła na początku spotkania (2 min). Ten wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie goście już wyraźnie dominowali na boisku i z wielu korzystnych sytuacji strzeleckich wykorzystali kolejne dwie. Wełna tylko raz zdołała pokonać Jacka Wosickiego.

Końcowy wynik 3:1 dla Sparty rozwiał złudzenia i przedmeczowe spekulacje optymistycznie nastawionych co niektórych rogozińskich kibiców.

Bramki: dla Wełny Robert Ludowicz; dla Sparty Marcin Ziatyk 2 i Przemysław Małecki 1.