Złodzieje zamknięci

OBORNIKI. Niedawno pisaliśmy o kradzieży która miała miejsce w pierwszej połowie października w warsztacie blacharsko-lakierniczy przy ulicy Lipowej. Skradziono wtedy żółty samochód osobowy marki Mercedes E 200 CDI oraz srebrny samochód osobowy marki Peugeot 206. Pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych i nie posiadały dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto z pomieszczenia warsztatowego skradziono komputer, drukarkę, skaner i materiały lakiernicze. Straty wyniosły łącznie 85.000 złotych

W dniach 23 i 24 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji Oborniki dokonali zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Oborniki podejrzanych o dokonanie owej kradzieży. Jednym z nich okazał się były pracownik tego warsztatu a drugim jego wspólnik.

Złodziej jest mieszkańcem Kowanówka, który miewał już problemy z prawem i zawsze chodziło o samochody. Na razie powiązany był z kradzieżami aut i osprzętu samochodowego na terenie powiatów ościennych. Zatrzymany nie chciał ujawnić personaliów wspólnika twierdząc, że obydwoma samochodami wyjechał sam. W trakcie przesłuchania po zatrzymaniu zdecydował się jednak podać personalia kompana. Zgodnie z typowaniem policji, okazał się nim Krzysztof I. z Maniewa, jeden najbardziej znanych złodziei samochodów oraz innych przedmiotów. Istnieje także podejrzenie, że Krzysztofowi I. pomagał w tej kradzieży brat, trudniący się tym samym co on.

Kradzież samochodów z warsztatu należała do poważniejszych a dzięki policjantom z wydziału kryminalnego jej sprawcy trafili tam gdzie ich miejsce. To czytelny sygnał dla innych amatorów cudzej własności.

Podobne artykuły