Światełko w tunelu

KOWANÓWKO. Zmienił się dyrektor szpitala Rehabilitacyjno-Kardiologicznego w Kowanówku, zmieniły się władze w Urzędzie Marszałkowskim, zmieniła się też i sytuacja lecznicy balansującej długi czas na krawędzi upadku.

Wato przypomnieć, że jeszcze na początku roku lecznica miała około 3 mln zł długu, niemal żadnych perspektyw a pracownicy prowadzili wojnę z dyrektorką i między sobą. Przeprowadzone przez jej następcę, twarde ale konieczne cięcia i zmiany doprowadziły do tego, że placówka ma znowu przyszłość.

Michał Manicki konsekwentnie wprowadza w życie swój plan restrukturyzacji szpitala. Na szczęście zmienił się też zarząd Województwa Wielkopolskiego czyli organu założycielskiego, dotąd z wyraźną niechęcią patrzącego na Kowanówko. W obecnej sytuacji personalnej szpital nie tylko dostał 300 tyś złotych na inwestycję, to ma jeszcze szanse na przejęcie wartego ponad 2 mln złotych kontraktu szpitala w Miłowodach. Na wniosek dyrektora Michała Maniackiego, Urząd Marszałkowski poręczy 3 mln kredytu, jaki lecznica ma zamiar zaciągnąć na niezbędny rozwój.

Wedle słów radnego Sejmiku Wojewódzkiego Zbigniewa Nowaka – jednym z niewielu przeciwników tych zmian, okazał się były marszałek Stefan Mikołajczak, wciąż pozostający w powyborczym szoku.

Innym szczęśliwym zbiegiem okoliczności jest szansa na podjecie pracy w Kowanówku przez wybitnego kardiologa prof. Tomasza Siminiaka. Po jego nieco dramatycznym odejściu z poznańskiego Szpitala Wojewódzkiego przejdzie, według zapowiedzi Józefa Lewandowskiego, do placówki w Kowanówku. Przewodniczący Społecznej Rady tego szpitala a przy tym członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Józef Lewandowski jest zadowolony. W Kowanówku panuje zgoda, przychody i koszty właściwie się bilansują, poczyniono nawet oszczędności. Szpital remontuje się i szykuje na przejęcie kontraktu ośrodka w Miłowodach.

Jak więc widać, kilka szczęśliwych zbiegów okoliczności, właściwy człowiek na właściwym miejscu, dobry plan i ogromna, ogromna praca wystarczyły by z katastrofy przejść do miejsca, z którego wyraźnie widać światełko w tunelu.

Podobne artykuły