Oskary rozdanie

OBORNIKI. Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby wraz gronem nauczycielskim bawili się na Uczniowskich Oskarach. Pomysłodawczynią i niestrudzonym organizatorem zabawy jest Miłosława Janecka. Wzorem Oskarów hollywoodzkich, uczniowie wyróżniają w różnych kategoriach swych ulubionych nauczycieli. Całości towarzyszą scenki polegające na prezentacji własnych wersji znanych przebojów.

Podczas tegorocznej gali widownia bawiła się przy Deszczowej Piosence, w rytm przeboju Blue Cafe Do nieba, do piekła, czy w rytmach piosenki Kasi Kowalskiej. Czterech dziarskich uczniów zaprezentowało pełen sexu utwór przygotowany wcześniej na zawody fitness. Był też pokaz z latarkami i wiele innych, których pomysłowe wykonanie bardzo przypadło widowni do gustu. Najważniejszym punktem programu było wręczenie Uczniowskich Oskarów. Prowadzący ze swadą konferansjerkę Aneta Kępka i Sławek Smolarek ogłaszali kolejnych zwycięzców a sala oklaskiwała ich z całych sił.

W gronie nagrodzonych znaleźli się: Ewa Klimasek za swą dokładność i konkretność – w kategorii „perfekcjonista roku”, Konrad Rezlewicz-Frąckowiak – w kategorii „wielki wesoły” i pełna życia, energiczna Miłosława Janecka w kategorii „power roku”. Nauczycielem pozytywnie nastawionym do świata okrzyknięto niejednokrotnie wyróżnianą podczas Gali Oskarów Marlenę Kasprzak – w tym roku zdobywczynię statuetki w kategorii „różowe okulary”.

Nagrodzono też nauczycieli, których osiągnięcia nie zawsze ciszą nagradzających. W kategorii „zaklinacz liter” Robert Michalski został wskazany tym, którego pismo trudno odczytać z tablicy. W kategorii „mistrz hipnozy” nauczyciel, który często „nie słyszy” dzwonka na przerwę ? Bożena Stanek a Halina Szymakowska dostała statuetkę w kategorii „mknąca strzała”, jako nauczyciel nieustannie gdzieś się śpieszącym.

Zabawa doskonale konsoliduje uczących z nauczanymi, niwelując w formie zabawy napięcia, a wielu nagrodzonym dostarcza pożądanej satysfakcji, upewniając ich o słuszności przyjętej postawy.

Podobne artykuły