Nosił wilk razy kilka

DĄBRÓWKA LUDOMSKA, GOŚCIEJEWO. Zupełnie jak w tym przysłowiu o wilku, którego w końcu i ponieśli, skończyła się na razie przestępcza kariera Łukasza M. (lat 18) i Mariana W. (lat 29) z Gościejewa, którym prócz zamachu na cudzie mienie, postawiony będzie dodatkowo zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji.

Stróże prawa poszukiwali we wsi Dąbrówka Ludomska skradzionego samochodu. W trakcie penetrowania posesji Mariana W, ten rzucił się na policjanta raniąc go w głowę. Pomagał mu w tym o 11 lat młodszy kompan.

Partnera miał też policjant. Obaj są uważani w komendzie za niepokonanych. Okazało się, że słusznie. Po krótkiej wymianie ciosów krewki gościejewianin został obezwładniony. 26 października Prokurator Rejonowy w Obornikach na wniosek Komendy Powiatowej Policji zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Marian M. Miał już do czynienia z prawem. Wówczas był również agresywny wobec policjanta. Teraz grozi mu kara za kradzież a dodatkowo za czynną napaść, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Podobne artykuły