Inauguracja w Połajewie

GMINA POŁAJEWO. Piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie był dniem niezwykle atrakcyjnym. Wtedy właśnie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego w Połajewie.

Już o godzinie 15 została otwarta wystawa prac malarskich utalentowanych uczennic z połajewskiego gimnazjum – Kingi Trafas i Pauliny Cieluszek. Wystawę zgodnie z charakterem i stylem wystawionych prac zatytułowano „Biało-czarna”. Ekspozycję można nadal oglądać w gminnej bibliotece, a my dodamy, że warto.

Ponadto piątek był Dniem Otwartym Biblioteki. Przez cały dzień, bez żadnych dodatkowych opłat, można było tam korzystać z Internetu. Odbył się również kiermasz książki oraz demonstrowane były pokazy multimedialne. Atrakcją specjalną była loteria, w której główną nagroda to album „Polska w obiektywie” (wartości 100 złotych). Oprócz wartości intelektualnych i duchowych (książki, wystawa malarska), przygotowano również i coś dla ciała. Wszyscy uczestnicy piątkowego spotkania w bibliotece, mogli częstować się przepysznym chlebem ze smalcem, kiszonymi ogórkami i wypiekami domowej roboty.

Dokładnie o godzinie 18 inauguracyjna impreza przeniosła się do sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury. Tam zaprezentowała się miejscowa grupa teatralna „Ziomale”. Młodzi aktorzy wystawili klasyczny utwór „Balladyna” w dość nowatorskiej aranżacji. Główne role tej sztuki zostały pomnożone, dlatego też publiczność obserwowała kilka wcieleń Aliny i Balladyny jednocześnie.

Po spektaklu rozpoczęła się część muzyczno-taneczna wieczoru, którą zainicjował występ utalentowanego młodego muzyka, który potrafi grać niemalże na każdym instrumencie. Tym razem Tomek Mikołajczak, bo nim tu mowa, zagrał na saksofonie. Chwilę później na scenie zaśpiewał znakomity duet „MelBa” z Lubasza w składzie: Karolina Niezborała i Paulina Piechota. Dziewczyny śpiewały znane i lubiane przeboje muzyki popularnej. Wystąpiły też zespoły hip-hopowe: PCProjekt Połajewo, Rapsyndykat Swarzędz, KA-P-W Lubasz (dziewczyny), Luboń Poznań i LeWiTe Grudziądz.

Po koncercie, około godziny 22, rozpoczęła się dyskoteka, a muzykę proponowali wykonawcy z grupy Rapsyndykat. Tańce zakończyły się dopiero kilkadziesiąt minut po północy Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali pomysłodawcy i realizatorzy Inauguracji Roku Kulturalnego, czyli pracownicy GOK: Mirosława Mazur, Joanna Kuliberda oraz kierowniczka biblioteki gminnej Joanna Pawlisiak.

Wśród przybyłej na występy publiczności, oprócz dużego grona młodzieży, dostrzec było można wójta gminy Stanisława Pochyluka oraz dyrektorów miejscowych szkół. Inaugurację Roku Kulturalnego w Połajewie dopisaliśmy do naszej redakcyjnej listy wydarzeń ciekawych i bardzo przyjemnych.

Organizatorom imprezy gratulujemy dobrego pomysłu i życzymy dalszych sukcesów w realizacji kolejnych przedsięwzięć Roku Kulturalnego.

Podobne artykuły