Bilans powiatu

POWIAT OBORNICKI. Powiatowi spadają wciąż dochody z tytułu najmu i dzierżaw. Rosną już tradycyjnie dochody z komunikacji, choć wymusza to też dodatkowe wydatki. Zysk pozwala jednak na pewne zakupy i dopłaty do inwestycji, na które normalnie nie byłoby powiatu stać. Fatalnie niestety wygląda wykonanie zaplanowanych wydatków majątkowych. Udało się zrealizować tylko niewielką ich część – poinformował Adam Olejnik, przewodniczący komisji finansów Rady Powiatu.

Czasami do powiatowej kasy wpadnie coś extra. Ze sprzedaży działki rekreacyjnej z domkiem letniskowym w Nienawiszczu udało się uzyskać 53 000 złotych. Nie są to znaczące pieniądze w morzu potrzeb powiatu, niemniej dobrze wydane, mogą załatać jakąś bolesną dziurę. Mało się mówi o oszczędnościach.

Jak na razie jedyna dotyczy rezygnacji w przyszłym roku szkolnym z budynku dawnego przedszkola, w którym funkcjonuje część Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby. Jej dyrektor wyliczył, że uczniowie pomieszczą się w budynku przy ks. Szamańskiego, a powiatowi odpadnie w ten sposób nieco wydatków.

Podobne artykuły