Akcja Znicz

POWIAT OBORNICKI. Tegoroczna akcja Znicz miała zasięg nie mniejszy niż w latach ubiegłych. Na ulicach i drogach całego kraju pojawiło się 15 tysięcy policjantów i strażników miejskich.

Wszystkie siły zmobilizowano również w powiecie obornickim. W samych Obornikach zaplanowano na weekend poprzedzający Wszystkich Świętych działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i upłynnienia ruchu. Patrole w pobliżu cmentarza miały za zadanie niedopuszczenie do parkowania przy samym cmentarzu. Kierowców kierowano na pobliskie parkingi. Głównym był ten przy ulicy Kowalskiej. Bezpieczeństwa na nim również strzegła policja. Kontrolowano prędkość pojazdów i karno za brak zapiętych pasów.

Nie ma na to taryfy ulgowej – zapewnił nas Andrzej Nowak z obornickiej policji. Dzięki wspólnej akcji stacji obsługi samochodów przy BGW i policji w minioną sobotę można było bezpłatnie ustawić światła i sprawdzić stan techniczny w samochodach.

Akcja Znicz trwała od 28 października do 1 listopada. Niebezpiecznie na drogach jest przez cały rok. Warto o tym pamiętać.

Podobne artykuły