Setne urodziny Pana Maksymiliana

POŁAJEWO. W dniu 22 września pan Maksymilian Kmiecik z Połajewa świętował swoje setne urodziny. Jest bez wątpienia najstarszym mieszkańcem tej gminy a prawdopodobnie również całego powiatu.

Szacownemu jubilatowi gratulacje wraz z bukietem kwiatów i serdecznymi życzeniami z okazji dożycia tak sędziwego wieku złożył wójt gminy Połajewo Stanisław Pochyluk. Do życzeń dołączył w prezencie od władz gminy kuchenkę mikrofalową. Wójt przekazał również jubilatowi list gratulacyjny wystosowany przez premiera Marka Belkę. Życzenia Jubilatowi złożyli tradycyjnie przedstawiciele dyrektora oddziału ZUS w Pile – Jerzy Sawicz i kierownik inspektoratu ZUS w Czarnkowie Anna Biniak. Pan Maksymilian swoje setne urodziny spędził w gronie najbliższej rodziny. Wspólnie z najbliższymi wzniósł toast lampką szampana. Ma troje dzieci, 12 wnuków i 9 prawnuków.

Urodził się w Tarnówku. Całe życie przemieszkał w Połajewie. Jest wdowcem. Przez wiele lat był pracownikiem PGR Jakubowo. Obecnie mieszka wraz z synem, synową i wnukami.

Najważniejsze, że stulatek cieszy się dobrym zdrowiem. Mężczyźni nadzwyczaj rzadko dożywają tak sędziwego wieku. Widać ziemia połajewska szczególnie im służy. Nasze redakcja dołącza się do wszystkich życzeń, wyrażając nadzieję, że pan Maksymilian jeszcze nie raz zagości na naszych łamach.

Podobne artykuły