Będą szyć w Radomiu

GMINA RYCZYWÓŁ. Radni gminy Ryczywół przyjęli uchwałę, która jest pierwszym krokiem na drodze do utworzenia w dawnej Szkole Podstawowej w Radomiu Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ) dla osób niepełnosprawnych. W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z Poznania. Przeprowadzono wizję lokalną oraz przedstawiono roboczy projekt przyszłego ZAZ-u.

Z inicjatywą otworzenia tego typu firmy zwróciło się do gminy Ryczywół Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Chorych i Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Rehabilitacja” z Wągrowca.

W przyszłości w budynku dawnej szkoły mają funkcjonować dwa ciągi produkcyjne (szycie poduszek). W tego typu zakładach pracują osoby niepełnosprawne, dlatego też w dawnej szkole utworzone będą również dwie sale rehabilitacyjne. Jeśli znajdą się fundusze oraz grono chętnych do współpracy przedsiębiorców i samorządowców w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Radomiu zatrudnienie znajdzie ponad 30 osób niepełnosprawnych oraz około 12 pełnosprawnych.

Wkrótce odbyć ma się kolejne spotkanie robocze ze wszystkimi zainteresowanymi planem utworzenia ZAZ-u w Radomiu. Będą to na pewno samorządowcy z sąsiadujących z Ryczywołem gmin i powiatów.

Już teraz otrzymujemy propozycje współpracy z terenu gminy Oborniki, Połajewo, Czarnków – powiedział wójt gminy Ryczywół Jerzy Gacek.

Podobne artykuły