Zgadzamy się ze starostą

POWIAT OBORNICKI. Podczas minionej sesji Rady Powiatu Obornickiego starosta Antoni Żuromski podziękował Adamowi Malińskiemu za jego wysiłek dla współpracy zagranicznej. Jak wyraził się starosta – działa on tak prężnie i szybko, że służby powiatu często za nim nie nadążają. Dodał też, że współpracuje on z wydziałem rozwoju i promocji. Pomagają mu naczelnik Jeran i pani Świetniewska.

Powiat honoruje go za tą działalność nagrodą nauczycielską, co jednak zmniejsza pulę nagród w jego szkole a to budzi niezadowolenie innych nauczycieli. Wyróżniony germanista z Objezierza podziękował za wyróżnienie. Jeszcze serdeczniej podziękował współpracującym z nim urzędnikom.

Faktu koślawego nagradzania swego czasu i wysiłku nie skomentował w ogóle. Zapewnił, że wiele zależy nie tyle od niego, co od samych nauczycieli. Dodał – germanistka z Kiszewa pojechała do Niemiec w swoim wolnym czasie i za własne pieniądze, co zaowocowało szansą na kolejną wymianę. Pan Adam uważa, że wszystko zależy od aktywności. Niemal wszystkie szkoły powiatu obornickiego złożyły wnioski o dofinansowanie wyjazdów zagranicznych z pieniędzy fundacji Polsko Niemieckiej i to ową aktywność najlepiej potwierdza.

Pan Adam Maliński jest bardzo skromnym człowiekiem a jego dokonań nie przecenilibyśmy nawet pisząc o nich co tydzień. Jesteśmy tu wyjątkowo zgodni z panem starostą, że słowa podziękowania należały mu się jak mało komu.

Podobne artykuły