Ryby nie brały

ROGOŹNO. Przy pięknej, choć upalnej pogodzie, zostały rozegrane przedostatnie zawody ligi wędkarskiej Stowarzyszenia Jezioro Rogozińskie, w których wzięło udział 31 zawodników.

Nie złowiono tyle ryb co w poprzednich zawodach, gdyż tym razem ryba nie brała. Jak mówili znawcy wszystkiemu winna jest tzw. przyducha spowodowana przez kolejny w tym roku zakwit sinic. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i wypoczynek, co zapewnili startującym organizatorzy. Tradycyjnie zakończenie zawodów i poczęstunek, w tym kiełbaski pieczone na ognisku, przygotowali w swoim ogródku państwo Grochowalscy.

Łowienie ryb zakończono o godzinie 11:00 a po ich zważeniu ogłoszono wyniki. W kategorii seniorów najlepszy był Dariusz Czubek, drugi Zbigniew Blicharz a na trzecim miejscu uplasował się Michał Ruciński. W juniorach trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno Szymon Kramer, Krzysztof Kaczmarczyk i Patrycja Wiśniewska. Sędziami zawodów byli Henryk Ryga, Krzysztof Katrynicz, Zenon Olędrowicz i Aleksander Żydowicz.

Najlepsi wędkarze otrzymali puchary ufundowane przez Stowarzyszenie. Zakończenie ligi odbędzie się 9 października.