Niedziela bez wiatru

ROGOŹNO. Na wodach Jeziora Rogozińskiego rozegrano III Memoriał im. Czesława Janusa w klasie Optimist oraz regaty o Puchar Dyrektora Rogozińskiego Centrum Kultury w klasie Cadet.

W rywalizacji wzięło udział 26 zawodników z klubów żeglarskich z Piły, Chodzieży, Wągrowca oraz Rogoźna. Uroczystość otwarcia regat poprowadził wiceprezes Kotwicy Mirosław Sztuba. Po wciągnięciu bandery na maszt M. Sztuba w kilku zdaniach opowiedział młodym żeglarzom o sukcesach tragicznie zmarłego Czesława Janusa. Motorowodniak odniósł w klubowych barwach Kotwicy wiele zwycięstw, był zawsze bardzo lubiany i życzliwy. Następnie głos zabrał sędzia główny regat Ryszard Kruszyna, który omówił krótko trasę, przypomniał zawodnikom zasadę fair play oraz zwrócił uwagę na bezpieczeństwo startujących.

W sobotę przy lekkim wietrze udało się rozegrać cztery wyścigi oraz jeden dodatkowy wyścig niespodziankę. W niedzielę podmuchy wiatru były zbyt słabe i dlatego komisja sędziowska nie ogłosiła gotowości startowej. W klasie OPP Sport zwyciężyła Karolina Gargulińska, która wyprzedziła Macieja Pacanowskiego oraz Joannę Apoń (wszyscy K.Ż Kotwica Rogoźno). Nagrody i puchary wręczyła zwycięzcom Elżbieta Janus.

W klasie OPP UKS pierwsze miejsce zajął Fabian Drews. Drugi zawody ukończył Krzysztof Brzeszczyński (obaj UKS Dwójka Rogoźno), a trzecią pozycję zajęła Joanna Gniot z UKŻ Wodniak Piła. Dyplomy, nagrody i puchary wręczał zawodnikom przewodniczący Rady Miejskiej Roman Szuberski. W klasie Cadet zwyciężyła załoga Dagmara Bocian i Monika Kostecka. Druga na mecie była załoga: Marcin Gumny i Konrad Bryniak (obie ekipy z LKS i T Neptun Wągrowiec). Trzecie i czwarte miejsce zajęły Cadety z Kotwicy: Małgorzata Wójtowicz i Agata Gargulińska oraz siostry Dominika i Roksana Lindebna. Wyróżnienia i gratulacje zawodnicy otrzymali z rąk dyrektor RCK Doroty Mąderek.

Puchar i nagrodę dla najmłodszego zawodnika (został nim Maciej Stróżewski z Wągrowca) ufundował Jacek Kościjański. Bosman Antoni Łuczak wręczył nagrodę dla najmłodszej zawodniczki – Sandry Sobocińskiej z UKŻ Wodniak Piła.

Podobne artykuły