Na drzewko lub na żółwia

CHRUSTOWO. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrustowie (gmina Oborniki) z niecierpliwością oczekiwali wizyty niezwykłych policjantów. W piątkowy poranek do szkoły przyjechał Pyrek – maskotka wielkopolskiej policji oraz Henio – pies ratownik. Ogromy nowofundland potocznie zwany „wodołazem”, zrobił na wszystkich niesamowite wrażenie.

Długa sierść i spore rozmiary powodują, że na pierwszy rzut oka pies przypomina niedźwiadka. Na co dzień Henio pracuje w Komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu i ratuje tonących ludzi. W czasie spotkania dzieci otrzymały kolorowe odblaski, a opiekun psa starszy sztabowy Tomasz Dębiski, opowiadał o tym jak należy traktować psy. W świetle ostatnich doniesień o kolejnych atakach psów na dzieci, pogadanka na ten temat wzbudziła spore zainteresowanie. Policjant uczył dzieci jak zachować się w chwili, gdy pies zaatakuje. Zademonstrował dwie pozycje: na drzewko w pozycji stojącej i na żółwia. Pozycję drugą stosujemy w momencie, gdy atakujące zwierzę przewróciło nas na ziemię. Obie pozycje mają na celu ochronienie najbardziej miękkich i ważnych dla życia i zdrowia części ciała. Gdy pogadanka zakończyła się, na sali pojawił się długo wyczekiwany Pyrek, który witał się i tańczył z każdym uczniem.

W zabawie uczestniczyli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrustowie, czyli klasy od „0” do III. Spotkanie tym przyjemniejsze, że odbyło się w odmalowanym świeżo holu szkoły, o którym dyrektor Grażyna Przymusińska powiedziała -wreszcie udało nam się trochę odświeżyć naszą szkołę. Tegoroczne malowanie było pierwszym tego typu remontem od ponad ośmiu lat.

Podobne artykuły