Jest już ponad połowa na pomnik

OBORNIKI. Komitet Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II na Rynku w Obornikach zebrał już ponad połowę potrzebnych na ten cel pieniędzy.

Najhojniejszym dawcą, jak na razie, okazała się firma Polomarket. Kilkutysięczne składki wiernych wpłaciły już trzy kościoły: Św Józefa, farny i z Kiszewa. Nasza redakcja, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, ma zamiar dodatkowo wesprzeć ideę budowy pomnika z pieniędzy, które jest nam winien Henryk Dykcik za przegrany proces. Niestety z kwoty 2640 oddał nam na razie zaledwie 600 złotych, co pozwoliło złożyć nam skromniejszy datek niż zamierzaliśmy. Mamy nadzieję, że były wiceburmistrz wypełni swe zobowiązanie zanim pomnik stanie na rynku.

Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, lada dzień zacznie się już odlewanie pomnika. Niedługo zacznie się też przebudowa rynku, o czym piszemy w innym miejscu. Wciąż nie cichną dyskusje co do umiejscowienia pamiątki po Wielkim Polaku. Jednak na rozmowach lub krytyce się kończą, a do tej chwili nie powstał żaden inny komitet ani żadna nawet najmniejsza grupa, która złożyłaby inną propozycję niż Rynek. Jeżeli plany komitetu się w pełni powiodą, pomnik papieża stanie na Rynku już w październiku tego roku.

Podobne artykuły