Finał Ryczywolskiego Turnieju Wsi

RYCZYWÓŁ. W niedzielne popołudnie na stadionie w Ryczywole odbył się finał Gminnego Turnieju Wsi. Wzięły w nim udział reprezentacje wsi: Radom, Dąbrówka Ludomska i Tłukawy.

Finałowe drużyny, to zwycięzcy eliminacji miejscowych. Jak zawsze podczas tego typu imprez nie brakowało pozytywnych emocji i okazji do dobrej zabawy. Atrakcją specjalną niedzielnego turnieju była możliwość przejażdżki bryczką, którą ciągnęły dwa koniki polskie – Liza i Karina. Woźnicą i właścicielem obu koni jest Marian Wudziński z Radomia. Za przejażdżkę nie kasuję, tylko żeby nasi wygrali – mówił z uśmiechem pan Marian. Cały turniej składał się z dziesięciu konkurencji. Do najciekawszych należały: slalom – sadzenie ziemniaków, konkurencja piwoszy (picie piwa z dziecięcej butelki ze smoczkiem) oraz zmagania siłaczy, czyli rzut piłą lekarską. Każda z drużyn pokazała swoje umiejętności i ducha walki. Szczególnie wyrównana walka rozegrała się pomiędzy Tłukawami, a reprezentacją Radomia.

Po ogłoszeniu ostatecznej punktacji trzecie miejsce i 22 punkty zdobyły Tłukawy, na drugim miejscu uplasował się Radom z 23 pkt. Bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznego Turnieju Wsi została Dąbrówka Ludomska (45 punktów). Pamiątkowy puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny wręczył wójt gminy Ryczywół Jerzy Gacek.

Turniej Wsi to tylko jedna z wielu niedzielnych atrakcji przygotowanych przez Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury. O godzinie 18 rozpoczął się koncert „Pożegnanie lata” Dla ryczywolskiej publiczności zagrały miejscowe zespoły, a wśród nich kapela podwórkowa „Chłopcy z tamtych lat”, której w tym roku stuknęło już 10-lecie istnienia.