Będzie ładniejszy

ROGOŹNO. Kościół św. Ducha w Rogoźnie zmienia swoje oblicze. Proboszcz tamtejszej parafii Eugeniusz Śliwa dba aby świątynia i jej otoczenie były ładne i zadbane. Najpierw w ubiegłym roku gruntownie odnowił starą, drewnianą, zbudowaną w XVIII w. dzwonnicę i uporządkował plac przed kościołem, gdzie wykonany został nowy chodnik.

Wycięto krzewy, które szpeciły i zarastały trawniki a teren dookoła obsiano nową trawą. W tym roku powstał parking i wierni, szczególnie ci mający trudności z samodzielnym poruszaniem się, mogą podjechać bliżej świątyni. Parking służy też tym, którzy przywożą dzieci do pobliskiej szkoły. Obecnie trwa malowanie frontu kościoła, które wykonuje firma Jerzego Gbiorczyka specjalizująca się w remontach obiektów sakralnych. Koszty malowania pokryją w całości składki parafian.

Jak nam zdradził ksiądz Eugeniusz Śliwa – zrealizuje najprawdopodobniej również to, o czym myślał od dawna, a mianowicie wykonane zostanie zewnętrzne oświetlenie kościoła. Specjalne ustawienie lamp sprawi, że po zapadnięciu zmroku zabytek będzie eksponowany co najmniej tak, jak na to zasługuje jego ciekawa architektura. Przy okazji powstaną też dodatkowe stacjonarne stanowiska dla rowerów, o które prosili wierni.

Podobne artykuły