Motocrossowe zawody i czarne chmury

OBORNIKI. Ostatnia impreza motocyklowa, jak zresztą i poprzednie, dowiodła dobrej organizacji przez Motoklub tego typu zawodów na torze crossowym w Obornikach. Była to XII runda Motocrossowych Mistrzostw Polski w klasie 80 ccm, 125 ccm i weteran. W inauguracji imprezy uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i ogólnokrajowych.

Pierwszy wyścig w klasie 80 ccm w doskonałym stylu wygrał zawodnik Motoklubu Oborniki Bartosz Szafran, zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrza Polski. Kolejny wyścig odbył się w kategorii weteran a jego zwycięzcą był Mariusz Bukowski z Człuchowa. Największa liczba zawodników wystartowała w klasie 125 ccm. Zwyciężył w niej również przedstawiciel Człuchowa Maciej Zdunek. Zawodnicy, mimo że bardzo zmęczeni, z entuzjazmem i nieukrywaną satysfakcją przyjmowali nagrody i gratulacje po każdym z biegów.

Jak już wspomnieliśmy i ta impreza okazała się być organizacyjnym sukcesem Motoklubu Oborniki, choć jego prezes Waldemar Iracki zastanawia się, ile jeszcze takich sukcesów odniesie. Okazało się bowiem, że tor przy Łukowskiej nie spełnia norm unijnych i konieczne będą nakłady finansowe na jego poszerzenie. Należy mieć nadzieję, że działacze obornickiego Motoklubu znajdą hojnych sponsorów na konieczną inwestycję i czarne chmury, jakie się pojawiły nad torem znikną.

Podobne artykuły