Kto powiesił posła?

OBORNIKI. Od dnia, gdy tylko nad obornickim rynkiem zawisł baner na którym widnieje postać jednego z kandydatów do parlamentu, poszczególne komitety wyborcze chciałyby wiedzieć może nie tyle, kto powiesił tam posła, ale bardziej, kto na to wyraził zgodę?

Sprawa rozciągnięcia wspomnianego banera pomiędzy słupami flagowymi należącymi do gminy tak zbulwersowała sztaby wyborcze, że jeden z nich wysłał nawet ostry list do zarządu miasta a nawet postraszył powiadomieniem o tym fakcie komisarza wyborczego. Myśmy zwrócili się po wiedzę do wiceburmistrza Bukowskiego a ten wyjaśnił nam, że słupami zawiaduje PGKiM i tam właśnie zwrócił się komitet wyborczy jednego z kandydatów, tam też mogą się zgłaszać i pozostałe komitety.

Burmistrz nie wiedział na jakich zasadach jest użyczane miejsce na banery reklamowe, bowiem jest to sprawa spółki, która słupy konserwuje i ma prawo na nich zarabiać. Przy okazji dowiedzieliśmy się, o istniejącym porozumieniu pomiędzy OOK i PGKiM, na mocy którego Obornicki Ośrodek Kultury ma prawo do bezpłatnego umieszczania pomiędzy słupami banerów reklamujących imprezy. Zapytany o baner prezes PGKiM Henryk Lewandowski potwierdził, że wynajął miejsce na banery dwóm kandydatom na posłów i jednemu do Senatu. Dodał że wciąż czeka na następnych zainteresowanych.

Na pytanie, ile zapłacą sztaby wyborcze nie odpowiedział, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Podobne artykuły