Impreza wśród zieleni

OBORNIKI. Czyż jest coś wspanialszego jak spędzanie czasu pośród naturalnej zieleni, kwiatów i drzew sadzonych własną ręką. Jeżeli jest, to na pewno nie dla działkowca. Gdy się ogląda poszczególne ogrody na działkach Relax, to ma się wrażenie oglądania małych dzieł sztuki. Tegoroczne obchody Dnia Działkowca zbiegły się z rozwiązaniem konkursu Piękna nasza gmina cała.

Obie imprezy doskonale przygotował zarząd Relaxu z prezesem Czesławem Eliksem na czele. Działkowiczów odwiedził wiceminister Stanisław Stec, komendant policji w Obornikach, starosta obornicki, burmistrz z zastępcami i wiele innych osób. W podniosłej atmosferze prezes Eliks odczytał listę posiadaczy najpiękniejszych ogrodów. Znaleźli się na niej Irena Kluczyńska, Janina Lorenc, Paweł Cichacki, Zenon Karczmarek, Andrzej Wydrzyński, Jadwiga Palinkiewicz, Mieczysław Fijałkowski, Teresa Paterka, Roman Szrama, Radomiła Koszczyńska, Kazimierz Siodła, Henryk Karaszkiewicz, Lech Szymanowicz, Grażyna Kotarska, Henryk Krat oraz Zenon Szrama. Wyróżnionym pogratulował prezes zarządu PZD z Poznania Henryk Sobański.

Czesław Eliks podsumował ten rok jako udany choć nie ukrywał faktu, że martwi go ogromna liczba działkowców nie płacących składek, choć jest z nich finansowana woda, prąd i ponoszonych wiele innych opłat. Po części oficjalnej działkowicze do późnych godzin nocnych bawili się na wspólnym pikniku przy muzyce i bursztynowym napoju.

Podobne artykuły