Ćwierćwiecze szkoły nr 3

OBORNIKI. Obwieszczenie początku nowego roku szkolnego w obornickiej Trójce było doskonałą okazją do ogłoszenia również początku obchodów 25-lecia tej szkoły. Ćwierćwiecze placówki, powołanej do życia w 1981 roku dzięki staraniom ówczesnej obornickiej Solidarności, będzie obchodzone przez niemal cały rok i będą mu towarzyszyć imprezy, których zwieńczenie przypadnie na przełom maja i czerwca przyszłego roku.

Przy okazji uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dyrektor Zygmunt Dyczkowski wyjaśnił rodzicom dzieci z klas sportowych, że wobec zamknięcia obornickiej pływalni, zajęcia w basenie będą się odbywały w Szamotułach, dokąd dzieci będą dowożone. Dla rodziców wiąże się to z wydatkiem 50 złotych miesięcznie, dzieci za to nie stracą okazji do dalszego doskonalenia swych umiejętności pływackich.

Wśród goszczących w Trójce 1 września wielu osób była też Anna Rydzewska, która wyróżniła dyplomami dzieci zasłużone dla sportu a reszcie życzyła takiego uśmiechu przez rok cały, jak na początku roku szkolnego. Dyrektor podziękował posłom Stecowi i Kalembie za opiekę nad szkołą a Bogdanowi Bukowskiemu za dbałość o właściwe oświetlenie terenu przyszkolnego. Andrzej Nowak z policji obiecał dalszą opiekę nad edukacją dotyczącą prawidłowego zachowania na drogach a ksiądz Zbigniew Urny zaprosił dzieci do kościoła.

Główni bohaterowie tego dnia bez wątpienia nie mogli się doczekać odwiedzin w swych nowych klasach a niektórzy z nich być może już rozmyślali o przyszłych wakacjach.

Podobne artykuły