Ryczywolskie inwestycje bez zarzutu

RYCZYWÓŁ. Komisja Rewizyjna Rady Gminy w Ryczywole, złożona, z radnych zbiera się sześć razy w roku, a jej celem jest badanie niektórych rozchodów gminy oraz ekonomiki ich wydawania. Już tradycyjnie co roku w sierpniu Komisja odwiedza dwie placówki, które wymagały najwięcej remontów.

Wpierw odwiedziła część gimnazjum przeznaczoną na szkołę podstawową. Przewodnicząca Komisji Henryka Ziemska, zapewniła nas: warunki bytowe dla dzieci są wspaniałe. Szczególną uwagę zwróciła na solidność wykonania i dbałość o szczegóły. Następnym budynkiem poddanym inspekcji było przedszkole, doskonale zresztą znane pani Ziemskiej, pełniącej w nim niegdyś funkcję dyrektora. W dwóch salach została wymieniona podłoga, wymieniono okna w kuchni i odmalowano ściany. Przedszkole przygotowało się też na nowych mieszkańców, którzy przybędą tu po likwidacji przedszkola w Skrzetuszu i jednego oddziału we Wiardunkach. Również i tutaj Komisja nie dopatrzyła się żadnych uchybień, bądź źle zainwestowanych pieniędzy. Pani Ziemska tłumaczy to tym, że w gminie takiej małej jak Ryczywół, o każdej złotówce trzy razy się myśli żeby ją prawidłowo wydać.

W Urzędzie Gminy zbadano realizację budżetu za pierwsze półrocze. Również i tutaj komisja stwierdziła: pieniądze wydzielone na określone cele zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.

Podobne artykuły