Polak Litwin dwa bratanki

ROGOŹNO. Przed tygodniem w Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie podpisana została umowa o partnerstwie pomiędzy Gminą Rogoźno reprezentowaną przez burmistrza Rogoźna Bogusława Janusa, a Gminą Marijampole z Republiki Litwy reprezentowaną przez mera Marijampole Vidmantasa Brazysa.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego, strony umów zobowiązały się rozwijać i pogłębiać przyjaźń polsko-litewską poprzez kontakty samorządów, współpracę mieszkańców, zakładów pracy oraz organizacji. Zobowiązały się także do stałej, szerokiej i przyjacielskiej współpracy w wielu dziedzinach zwłaszcza kultury, sportu i turystyki. Podpisanie umowy z Marijampole nastąpiło w obecności radnych Rady Miejskiej w Rogoźnie. Przypomnijmy, iż w tym roku delegacja władz Rogoźna przebywała z kilkudniową wizytą na Litwie, a ubiegłotygodniowa rewizyta gości zza wschodniej granicy jest kontynuacją oficjalnej współpracy obu samorządów.

Dodajmy również, że przedstawiciele delegacji litewskiej, a także zespoły artystyczne z Marijampole wzięły udział w dożynkach powiatowych, które odbywały się w Ośrodku Rekreacyjnym Za Jeziorem.

Podobne artykuły