Dyrektorzy nie przyszli

OBORNIKI. Jednym z punktów minionej sesji Rady Powiatu było podziękowanie odchodzącym dyrektorom jednostek powiatu obornickiego. W tej liczbie byli dyrektorzy szkół – wirtualnej w Miłowodach i obornickiego ogólniaka. Niestety, ani dyrektor Kierstan ani Teresa Kasprzak na sesję nie przyszli. By podziękowania ich nie minęły, przewodniczący Andrzej Okpisz podziękował im mimo wszystko, choć jego gest pozostał niezauważony przez pozostałą część Rady.

Jedynym byłym dyrektorem, który przybył na sesję był były dyrektor SP ZOZ Jacek Kościański. A. Okpisz podziękował mu serdecznie za to, co uczynił ten dla szpitala. Porównując szpital jaki pan zastał z tym który pan opuszczał, trudno nie zauważyć pańskiego wkładu w jego rozwój – powiedział przewodniczący. Po słowach o wielkim wkładzie Jacka Kościańskiego w rozwój szpitala, radni nagrodzili go gromkimi oklaskami. Okpisz wręczył mu kwiaty a obdarowany nie krył wdzięczności za ten miły gest.

Jego były pracodawca – starosta Żuromski – nie dołączył się do podziękowań, choć się tego spodziewano, co można było odebrać jako zbędną ostentację. Jeden z radnych skwitował to zgrabnym zdaniem: od razu widać, kto tu wielki, a kto mały człowiek.

Podobne artykuły