Bez rehabilitacji

ROGOŹNO. Niedawno pisaliśmy o dobrym tempie prac w byłym dpsie Rogoźno. Władze województwa mają zamiar zaangażować tam niemal 7 mln złotych więc i tempo prac jest coraz bardziej imponujące. Obecnie na budowie pracuje już ponad 60 osób z różnych firm.

Gdy jedni kopią ziemię aby pogłębić piwnice, inni na piętrze kładą płytki i malują ściany. Plan otwarcia nowego obiektu jeszcze wiosną roku przyszłego wydaje się być całkiem realny. Niestety, jest i zła wiadomość. Planowanej tam rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych nie będzie. Finansujący ją Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wycofał się wcześniejszych ustaleń i nie da na to pieniędzy.

Przeznaczone na rehabilitację pomieszczenia, będą stały puste i zamknięte na klucz czekały na ewentualnych chętnych, którzy chcieliby tam poprowadzić działalność. Czy tacy się znajdą, tego nie wiadomo. Już rozesłano oferty do firm zorientowanych na tego typu działalność, jednak i one narzekają na małą wciąż ilość pacjentów w miejscach, gdzie obecnie prowadzą działalność usprawniania. Trudno więc sądzić, że zechcą lokalizację tych usług jeszcze bardziej rozszerzyć.

Podobne artykuły