Na koniec wakacji: wyprawa Wełną

ROGOŹNO. Miłośnicy aktywnej turystyki powinni wybrać się jeszcze tego lata na kajakową wyprawę po rzece Wełnie. Zdaniem kajakarzy jest to jeden z piękniejszych szlaków wodnych w Wielkopolsce a może i Polsce. Rzeka wypływa z Jeziora Wierzbiczańskiego, znajdującego się na wschód od Gniezna.

Wełna nie jest najtrudniejszym szlakiem. Jednak odcinek z Rogoźna do Kowanówka i dalej do Obornik to prawdziwa, niemal całodniowa wyprawa, wymagająca nieco wprawy i doświadczenia. Wełna ma bowiem tutaj charakter rzeki górskiej, z licznymi zakolami, kilkoma przenoskami kajaków oraz szybkim i zmiennym nurtem. Spływy kajakowe, niezwykle ciekawa i atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku, cieszą się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży.

Podczas tegorocznych wakacji szlakiem Wełny popłynęło już kilkaset osób z całej Polski. Organizowaniem wypraw (wypożyczanie kajaków, transport, noclegi) zajmuje się przede wszystkim Klub Żeglarski „Kotwica”, ale wielu amatorów wiosłowania przyjeżdża tutaj również ze swoim sprzętem. Miłośnicy sportów wodnych nie mogą narzekać na brak wrażeń. Połączenie dobrej zabawy na świeżym powietrzu z możliwością obejrzenia wielu niezapomnianych miejsc oraz umiarkowanym wysiłkiem fizycznym sprawia wiele satysfakcji. Ponadto taka impreza pozwala doskonale realizować jeden z głównych i ostatnio szczególnie często podkreślanych przez władze samorządowe celów: aktywizację turystyczną regionu.

Podobne artykuły