Błąd sędziego

ROGOŹNO. Poniżej drukujemy stanowisko Okręgowego Kolegium Sędziów Pilskiego OZŻ dotyczące rozgrywanych w Rogoźnie regat w klasie Omega. Gdy zawodnicy rozjechali się do domów, okazało się, że sędziowie źle policzyli punkty i w efekcie zwycięstwo w regatach przypadło załodze K. Ż. „Kotwica”.

W związku z wpływem protestu do Okręgowego Kolegium Sędziów Pilskiego OZŻ, dotyczącego Regat o Puchar Starosty Obornickiego w Rogoźnie w dniach 6-7 sierpnia, po przeanalizowaniu wyników i sposobu przyznania miejsc Komisja Sędziowska informuje, że z powodu mylnej interpretacji przepisu A8.1 przyznała niesłusznie I miejsce jachtowi LKSiT „Neptun” Wągrowiec – sternik Marcin Zanto – zamiast jachtowi KŻ „Kotwica” Rogoźno – sternik Marcin Przybylski, załoga Antoni Łuczak i Łukasz Krzyżanowski. Za wynikłą pomyłkę przepraszamy sterników i załogi oraz kluby macierzyste. Sytuacja powyższa nie wystąpiła w wyniku złych chęci czy osobistych sympatii Komisji Sędziowskiej.

Chętnie drukujemy to oświadczenie, bowiem żeglarze „Kotwicy” w pełni zasługuj na uznanie, a do listy ich licznych zwycięstw można będzie zaliczyć i to.

Podobne artykuły